نام کانال : بانک سینا: انواع حسابها

شماره صفحه / محتوا : 2
عنوان/سرصفحه : حساب سپرده قرض الحسنه پس انداز


مشاهده : 281

چندرســـانه ای


حساب سپرده قرض الحسنه پس انداز

حساب سپرده قرض الحسنه پس انداز به حسابی اطلاق می شود که صاحب آن به قصد تعاون عمومی ، کمک به نیازمندان ، مشارکت در فعالیت‌های خیرخواهانه و برخورداری از اجر معنوی بعلاوه استفاده از انواع خدمات بانکی نزد بانک افتتاح می نماید. به موجودی این حساب ها سود تعلق نمی گیرد لیکن صاحبان حساب‌ها می توانند از تسهیلات در نظر گرفته شده برای این حسابها مطابق با شرایط و ضوابط بانک بهره مند شوند. مشتریان گرامی پس از مراجعه به یکی از شعب بانک سینا با ارائه مدارک زیر و تکمیل فرم های مخصوص و واریز حداقل مبلغ پیش بینی شده می توانند سپرده قرض الحسنه پس انداز افتتاح نمایند.


شرایط عمومی

- حداقل مبلغ برای افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه پس انداز مبلغ 200.000ریال است.
- افتتاح حساب به صورت مشترک برای 2 یا چند نفر امکان پذیر است مشروط بر اینکه صاحبان حساب در زمان افتتاح حساب کتباً نحوه برداشت، انسداد و قدرالسهم هر یک را تعیین نمایند.

شرایط و مدارک لازم جهت گشایش حساب اشخاص حقیقی
- داشتن حداقل 18 سال تمام شمسی یا صدور حکم رشد از دادگاه صالح 
- دارا بودن اهلیت قانونی (اهلیت تمتع و اهلیت استیفاء)
- اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی 
- برای اتباع خارجی پروانه اقامت معتبر
- افتتاح حساب توسط قائم مقام قانونی (ولی، وصی، وکیل، قیم،...) علاوه بر مدارک فوق تصویر مستند قانونی شامل شناسنامه ولی، قیم نامه یا وکالت نامه معتبر و... ضروری است.
- رجوع به یکی از شعب بانک سینا برای تکمیل و امضای فرم‌های مربوط

شرایط و مدارک لازم جهت گشایش حساب اشخاص حقوقی
- ارائه اصل و تصویر مدارک ثبتی شرکت شامل: آگهی تأسیس، اساسنامه، آخرین تغییرات چاپ شده در روزنامه رسمی کشور، اظهارنامه ثبت شرکت و شرکت نامه، نامه تعهد مدیران مبنی بر اعلام هرگونه تغییرات در شرکت
- رعایت کامل شرایط افتتاح حساب در مورد اشخاص حقیقی (صاحبان امضاء مجاز شرکت)